Slovensko potrebuje novú národnú nemocnicu v Bratislave, myslia si progresívci a chcú začať odbornú diskusiu

PS, Progresívne Slovensko
Poslanci hnutia Progresívne Slovensko (PS). Foto: www.facebook.com

Slovensko stále potrebuje novú národnú nemocnicu v Bratislave, no je načase naštartovať odbornú diskusiu o tom, aká je pre ňu najvhodnejšia lokalita. Myslí si to expert Progresívneho Slovenska na zdravotníctvo Oskar Dvořák.

Takéto vážne rozhodnutie bude musieť urobiť až nová vláda, ktorá sa bude opierať o mandát z volieb. Je ale správne, že úradnícka vláda zatiaľ zachraňuje stámilióny z Plánu obnovy, ktoré ohrozilo chaotické riadenie minulých vlád,“ skonštatoval Dvořák.

Reaguje tým na vyjadrenie vicepremiérky pre Plán obnovy Lívie Vašákovej, ktorá priznala, že nová nemocnica na bratislavských Rázsochách sa pravdepodobne pre časovú tieseň nepostaví z Plánu obnovy.

Už pri zásadnej pripomienke ministra financií Hegera ministrovi zdravotníctva Hegerovi na vyhodenie Rázsoch z Plánu obnovy a jej následné stiahnutie, sme upozorňovali na ohrozenie stoviek miliónov eur, ktoré môžu prepadnúť a požadovali sme záložný plán, ako tieto peniaze zachrániť,“ povedal Dvořák. Ako ďalej doplnil, preto vítajú otvorenú a úprimnú, aj keď nepopulárnu komunikáciu, ktorá rozháňa dymové clony minulej vlády.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lívia VašákováOskar Dvořák
Firmy a inštitúcie PS Progresívne Slovensko