Skalická nemocnica má už deväť monitorov dychu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Skalica_monitor_2.jpg
FNsP Skalica

Ďalšie tri monitory dychu má od minulého týždňa neonatologické oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Skalica. Spolu tak už má deväť monitorov. Informovala o tom Martina Plášková z FNsP Skalica.

Záujem o zapožičiavanie monitorov dychu v skalickej nemocnici podľa nej stále rastie. Tri monitory od Nadácie Križovatka tak pribudli po necelých štyroch mesiacoch.

Riaditeľka nadácie Táňa Tomasch uviedla, že nadácia takto napĺňa hodnoty, ktoré má stanovené – a to predchádzať syndrómu náhleho úmrtia novorodencov (SIDS) účinnou prevenciou vo forme používania monitorov dychu v domácom prostredí.

Nezisková organizácia Nadácia Križovatka sa snaží vybaviť monitormi dychu všetky pôrodnícke oddelenia v nemocniciach a jednotky intenzívnej starostlivosti na celom území Slovenskej republiky.

SIDS je náhla neočakávaná smrť dovtedy zdravého dieťaťa do jedného roka. Väčšinou sa zjavuje v spánku. Presná príčina nie je známa. Za hlavné rizikové faktory sa považuje nedonosenosť, fajčiarske prostredie, spánok na bruchu, prehriatie, dovtedy nezistená genetická porucha, srdcová porucha a podobne. Predpokladá sa spolupôsobenie viacerých rizikových faktorov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie FNsP Skalica Nemocnica s poliklinikou Skalica