Požiadať o elektronický preukaz zdravotníckeho pracovníka bude možné aj na poštách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Pocitac_ludia.jpg
Foto: Pixabay.com

Podľa platnej legislatívy je každý zdravotnícky pracovník povinný podať žiadosť o vydanie elektronického preukazu do 31. októbra tohto roka

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) od 19. júna rozširuje sieť svojich pracovísk v rámci celého územia Slovenska v spolupráci so Slovenskou poštou prostredníctvom integrovaných obslužných miest.

Ako informovalo NCZI, zdravotníckym pracovníkom sa tak uľahčí podávanie žiadostí o vydanie elektronického preukazu zdravotníckeho pracovníka (ePZP).

Čas je do 31. októbra

NCZI pripája do systému elektronického zdravotníctva poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a vydáva ePZP, ktoré slúžia na identifikáciu a autorizáciu zdravotníckych pracovníkov do ezdravia.

„V zmysle platnej legislatívy je každý zdravotnícky pracovník povinný podať žiadosť o vydanie ePZP do 31. októbra tohto roka,“ uviedlo NCZI.

Podanie žiadosti o vydanie spomínaného preukazu si môžu zdravotnícki pracovníci vybaviť na viac ako 600 integrovaných obslužných miestach Slovenskej pošty. Zoznam pracovísk nájdu na webovej stránke NCZI, aj na webovej stránke Slovenskej pošty.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií