NOÚ dočasne povedie Tomáš Alscher

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nou
Foto: vZdravotnictve.sk

Národný onkologický ústav v Bratislave dočasne povedie v pozícii generálneho riaditeľa Tomáš Alscher. Na pondelňajšom stretnutí sa na tom zhodla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská s prednostami všetkých kliník Národného onkologického ústavu v Bratislave.

Tomáš Alscher pôsobil doteraz v pozícii ekonomického riaditeľa, vo vedení ústavu je celkovo 6 rokov. Pozíciu generálneho riaditeľa bude dočasne zastávať až do výsledkov riadneho výberového konania.

„Dôležité bolo pre nás vybrať človeka, ktorý bude pre zamestnancov ústavu prijateľný, pozná prostredie a dokáže situáciu stabilizovať. Zároveň sme už vypísali výberové konanie na nového generálneho riaditeľa, ktoré je oficiálne zverejnené a uchádzači môžu prihlášky posielať do 17. mája,“ povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Alscher chce situáciu stabilizovať

„Uvedomujem si, že je to veľká zodpovednosť. Nakoľko v ústave pôsobím šesť rokov, mám úprimný záujem na tom, aby sa situácia stabilizovala a spoločnými silami sme spolu s našimi špičkovými zamestnancami poskytovali pacientom čo najlepšiu možnú starostlivosť,“ povedal dočasne poverený generálny riaditeľ NOÚ Tomáš Alscher.

Pondelkového stretnutia za okrúhlym stolom s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou sa zúčastnili prednosta II. onkologickej kliniky LF UK a NOÚ Michal Mego, prednosta Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ Daniel Pinďák a prednosta Kliniky onko-hematológie LF UK a NOÚ Ľuboš Drgoňa.

Ministerke zdravotníctva Andrei Kalavskej podľa jej slov záleží na tom, aby sa v ústave poskytovala kvalitná zdravotná starostlivosť a stabilizácia kľúčových zdravotníkov je preto kľúčovým faktorom. Riešenia sú preto prioritne  zamerané na to, aby  pacienti aj naďalej dostávali  kvalitnú špecializovanú zdravotnú starostlivosť.

Spoločné vyhlásenie

„Veríme, že tento krok prispeje k stabilizácii ústavu, dočasne poverený generálny riaditeľ pozná prostredie nemocnice, kontinuálne v ňom pôsobí, preto v ňom  vidíme osobu, ktorá by mohla upokojiť situáciu a vytvoriť podmienky pre postupné riešenie nahromadených problémov.“

Alscherov podpis je spolu s ostatnými riaditeľmi na upozornení, ktoré rada riaditeľov poslala signatárom otvoreného listu ministerke.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie NOÚ Národný onkologický ústav