Nemocnica Bory pre poistencov VšZP zazmluvnila zvyšné ambulancie, na preplácaní hospitalizácií sa však stále nedohodli

Nemocnica Bory a VšZP
Foto: koláž - SITA/Diana Černáková/ Všeobecná zdravotná poisťovňa, www.facebook.com

Nemocnica Bory podpísala so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) zmluvu o rozšírení poskytovaných výkonov hradených z verejného zdravotného poistenia. Od 1. augusta štátna poisťovňa v nemocnici zazmluvnila zvyšné ambulancie, jednodňovú zdravotnú starostlivosť a stacionáre.

Táto dohoda sa však netýka ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorá je nevyhnutným predpokladom pre spustenie urgentného príjmu v septembri tohto roka. V tlačovej správe o tom informoval hovorca siete ProCare a Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Zatiaľ bez náročných operácií

„Od 1. augusta začneme poskytovať poistencom štátnej poisťovne výkony, ktoré v prípade zdravotných poisťovní Union a Dôvera poskytujeme štandardne už od apríla. Veríme, že ešte počas nasledujúceho mesiaca dostaneme potvrdenie o zazmluvnení kľúčovej ústavnej zdravotnej starostlivosti,“ uviedol generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Do ústavnej starostlivosti spadajú hospitalizácie vrátane náročných operačných výkonov pre široké spektrum diagnóz. Bez toho nemocnica nebude schopná spustiť nový urgentný príjem. Do konca augusta pomáhajú lekári z Nemocnice Bory udržať prevádzkyschopnosť urgentu v Malackách.

Žiadosť o urgentný príjem je podaná

„Nemocnica Bory oficiálne požiadala o zaradenie nového urgentného príjmu do pevnej siete druhého typu ešte počas júna. Ak máme zabezpečiť plynulý nábeh nového akútneho pracoviska od septembra, potrebujeme mať zazmluvnenú nadväzujúcu ústavnú starostlivosť čo najskôr,“ doplnil Lopatka.

Manažérka oddelenia komunikácie VšZP Eva Peterová potvrdila, že od 1. augusta môžu poistenci štátnej poisťovne využívať v Nemocnici Bory plný rozsah zdravotnej starostlivosti vo všetkých ambulanciách. A to aj vrátane stacionárov a operačných výkonov, ktoré sú poskytované v jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

„Zároveň sa rozbiehajú rokovania o rozšírení zmluvy o ústavnú zdravotnú starostlivosť, keďže cieľom VšZP je sprístupniť poistencom aj tento typ zdravotnej starostlivosti, a to už od 1. septembra,“ avizovala Peterová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva PeterováĽuboš LopatkaTomáš Král
Firmy a inštitúcie Nemocnica BoryProCareSvet zdraviaVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa