Kotlár navrhuje amnestiu na priestupky spáchané počas pandémie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Kotlár
Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár (SNS) Foto: archívne, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár (SNS) navrhuje, aby vláda udelila amnestiu na priestupky, ktoré súvisia s nedodržiavaním protipandemických opatrení. Peter Kotlár to uviedol na štvrtkovom brífingu.

Opatrenia, ktoré boli prijaté počas mimoriadnej situácie, boli podľa Kotlára prijímané v rozpore s ústavným zákonom.

„Môj iniciatívny návrh smeruje k odstráneniu dôsledkov protiústavného zásahu do práv a slobôd občanov Slovenskej republiky, ako aj k odstráneniu protiústavného ukladania povinností počas tzv. mimoriadnej situácie alebo núdzového stavu v období tzv. pandémie COVID-19,“ uviedol Kotlár.

Amnestiou by vláda mohla vydať príkaz zastaviť začaté priestupkové konania. Kotlár sa vyjadril, že vláda zvažuje aj možnosť amnestie v podobe rehabilitácie, ktorá predstavuje zmiernenie alebo odstránenie následkov už uloženej sankcie.

Táto podoba amnestie nebola v podmienkach samostatnej SR ešte nikdy uplatnená. Kotlár chce predložiť návrh na uznesenie budúci týždeň.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Kotlár
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana