Koronavírus potvrdili v ďalšom domove sociálnych služieb, pozitívnych je viac ako 30 klientov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Senior, socialnych sluzieb
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Domov sociálnych služieb (DSS) v Plaveckom Podhradí (okr. Malacky) hlási 38 pozitívnych klientov a 14 zamestnancov. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

„DSS Pod hradom v Plaveckom Podhradí, ktorý je v pôsobnosti BSK, má po testovaní všetkých klientov a zamestnancov PCR testami 38 pozitívnych klientov a 14 pozitívnych zamestnancov, napriek pravidelnému testovaniu antigénovými testami s negatívnymi výsledkami,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že klienti sú bez príznakov.

„Dôvodom na prísnejšie testovanie všetkých klientov spoľahlivejšími PCR testami bolo, že zariadenie identifikovalo minulý týždeň pozitívny výsledok testu u jednej klientky,“ doplnila.

Sú bez komplikácií

Klienti zariadenia nemajú príznaky a sú bez komplikácii. „BSK komunikuje s regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ), podľa ktorého môžu zamestnanci chodiť domov za podmienky individuálnej prepravy a za podmienky, že spolubývajúci členovia rodiny zostanú v karanténe,“ vysvetlila hovorkyňa a dodala, že v zariadení sú od 13. októbra zakázané všetky návštevy v interiéri a DSS neodporúča ani návštevy v exteriéri.

Viac o téme: Koronavírus

Pozastavené sú všetky pracovné aktivity prijímateľov sociálnej služby mimo DSS. „Opustenie zariadenia je možné len v sprievode zamestnanca DSS a len v obci Plavecké Podhradie, či už ide o prechádzku, alebo návštevu lekára. Nie je možné ani dočasné opustenie zariadenia do domáceho prostredia,“ doplnila.

Opatrenia treba dodržiavať

DSS Plavecké Podhradie poskytuje sociálnu službu dospelým osobám so stupňom odkázanosti najmenej V. alebo nevidiacim alebo prakticky nevidiacim so stupňom odkázanosti najmenej III. Celková kapacita zariadenia je 60 miest, forma sociálnej služby je celoročná – pobytová.

„Bratislavská župa v tejto súvislosti upozorňuje verejnosť, aby nepodľahli pocitu tzv. falošnej negativity spôsobenej výsledkami menej spoľahlivých antigénových testov. Bez ohľadu na výsledok antigénových testov je potrebné dodržiavať prísne hygienické opatrenie,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Forman