Koronavírus je v Belgicku na ústupe, klesá aj počet hospitalizácií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Virus Outbreak Belgium
Denný počet úmrtí spôsobených ochorením COVID-19 naďalej rastie, ale tempo sa už pravdepodobne spomaľuje. Foto: SITA/AP

Pokles počtu hospitalizácií a menej potvrdených nových prípadov nákazy ukazujú, že nová vlna pandémie koronavírusu v Belgicku už ustupuje.

„Pokles počtu infekcií a hospitalizácií pokračuje. A prvý raz už nerastie počet pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti,“ povedal v stredu virológ Steven Van Gucht z belgického národného inštitútu verejného zdravia Sciensano. Denný počet úmrtí spôsobených ochorením COVID-19 „naďalej rastie, ale tiež sa zdá, že tempo sa spomaľuje,“ dodal.

Viac o téme: Koronavírus

Pre Belgicko sú to dobré správy, keďže podľa počtu potvrdených prípadov koronavírusu patrí v Európe k najviac postihnutým. Počas uplynulého mesiaca krajina s cieľom zastaviť šírenie vírusu prijímala čoraz prísnejšie opatrenia. Minulý týždeň Belgicko uplatnilo čiastočné obmedzenie prevádzky barov a reštaurácií, ešte viac zredukovalo limity pre zhromaždenia a prikázalo zatvorenie obchodov, ktoré nepredávajú nevyhnutné tovary.

V priebehu uplynulého týždňa bolo v krajine potvrdených denne 7 834 nových prípadov koronavírusu, čo však bol 46-percentný pokles oproti predošlému sedemdňovému obdobiu. Denne však v priemere v súvislosti s ochorením COVID-19 zomieralo 190 ľudí, čo bol 35-percentný rast.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať