Jurinová: Uznesenie je výsmech učiteľom a sestrám

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Erika Jurinová
Erika Jurinová SITA / Jozef Jakubčo

Uznesenie Národnej rady SR, ktoré prijala na mimoriadnej schôdzi, považuje podpredsedníčka parlamentu Erika Jurinová (OĽaNO) za výsmech. „Prijaté uznesenie plné všeobecných fráz bez akýchkoľvek časových ohraničení a presnejších rámcov vnímam ako ďalší výsmech učiteľom a sestrám,“ vyhlásila v piatok Jurinová.

Podpredsedníčka NR SR sa vrátila aj k štvrtkovému incidentu, keď sa zástupcovia učiteľov a sestier nedostali na balkón rokovacej sály. Za organizátora priamo označila Smer-SD. „Na parlamentný balkón nehorázne naviezol dôchodcov, ktorí mu mali vyjadrovať podporu. Sestry a učiteľov chcel mať mimo kamier. Je jasné, že sa mu nepáčia ľudia, ktorí ho kritizujú,“ uviedla Jurinová.

Podľa nej je pochopiteľné, že učitelia štrajkujú a zdravotné sestry vyjadrili nespokojnosť výpoveďami, keďže nemôžu štrajkovať. „Ako inak majú upozorniť na svoju skutočne dlho trvajúcu situáciu, ale i na situáciu v celých rezortoch? Veď už roky upozorňujú na problémy v systéme ale nik ich nebral vážne!“ skonštatovala poslankyňa.

Smer-SD mal podľa nej ideálnu šancu urobiť veľké systémové zmeny v školstve a zdravotníctve. „Dnes vidíme výsledok nekonania. Minister Draxler sa vyhovára, že v takom prostredí, kde musí stále niečo vysvetľovať sa pracovať nedá a minister Čislák síce vypočítaval ako všetko vylepšil a urobil, len výsledky nie sú viditeľné ani pre pacientov, ani pre sestry, kvôli ktorým bola schôdza zvolaná,“ dodala Jurinová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky