Hromadné výpovede gastroenterológov z univerzitnej nemocnice sa odkladajú

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
sestry, lekári
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Univerzitná nemocnica v Bratislave (UNB) a Univerzitná nemocnica sv. Michala (UNSM) uzatvorili Memorandum o spolupráci, ktoré podnietili hromadné výpovede gastroenterológov z UNB. Po štvrtkovom rokovaní to potvrdilo ministerstvo zdravotníctva.

Dohodli sme sa na uzatvorení Memoranda o spolupráci, ktoré bude garantovať pre pacientov vyšetrenia a liečbu v oboch zariadeniach,“ uviedol Alexander Mayer, riaditeľ UNB.

Významná výučbová základňa

Snahou vedenia UNB spolu so Slovenskou zdravotníckou univerzitou (SZU) je pracovisko zachovať vo vzťahu k pacientom, ale rovnako tak aj k študentom, pretože Gastroenterologická klinika SZU a UNB je zároveň aj významnou výučbovou základňou pre medikov, sestry a ďalšie vzdelávanie lekárov.

Podpis dokumentu o spolupráci vnímam ako významný krok so zreteľom na tú najpodstatnejšiu súčasť celého systému, a tou je pacient,“ doplnil po rokovaní generálny riaditeľ UNSM Ladislav Kužela.

Rokujú so zamestnancami

Vedenie UNB potvrdilo, že so zamestnancami, ktorí podali výpovede, pokračujú v rokovaniach o zotrvaní a rovnako sa intenzívne snažia o získanie nových zamestnancov, tak aby bola zdravotná starostlivosť zachovaná v plnom rozsahu aj po výpovednej lehote lekárov a zdravotníckych pracovníkov.

Koncom januára podalo z Gastroentero­logickej kliniky Slovenskej zdravotníckej Univerzity (SZU) a UNB výpoveď 11 lekárov 11 ďalších zdravotníckych pracovníkov na rôznych pozíciách, čo mohlo negatívne ovplyvniť chod nemocnice. Podľa dostupných informácií všetci mali odísť práve do Nemocnice svätého Michala v Bratislave.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alexander MayerLadislav Kužela
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRSZU Slovenská zdravotnícka univerzitaUNB Univerzitná nemocnica Bratislava