Fakultná nemocnica v Banskej Bystrici kúpila nové RTG prístroje, dala za ne vyše pol milióna eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Roosveltova nemocnica v Banskej Bystrici
Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici. Foto: www.facebook.com

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici uzatvorila začiatkom septembra zmluvy na obstaranie štyroch RTG prístrojov v celkovej hodnote 547 780 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), ktoré vysúťažila vo verejnom obstarávaní. Vyplýva to z informácií zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Dva mobilné digitálne RTG prístroje s C ramenom a s DSA dodá spoločnosť Intes Poprad za cenu 273 980 eur bez DPH, čo je o 2 020 eur menej ako bola predpokladaná hodnota. Ďalšie dva mobilné digitálne RTG prístroje s C ramenom s plochým detektorom dodá zvolenská firma Elmed, s.r.o. za cenu 273 800 eur bez DPH, čo je o 2 200 eur menej ako bola celková predpokladaná hodnota.

Vo verejnej súťaži chcela nemocnica obstarať aj dva mobilné RTG prístroje so zosilňovačom obrazu a rádiologický stôl, ale na tieto časti verejného obstarávania neprišla žiadna ponuka, prípadne boli zamietnuté. Verejné obstarávanie na tieto zariadenia bude Rooseveltovou nemocnicou nanovo vyhlásené po aktualizovaní špecifikácií a skutočných potrieb.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská BystricaÚVO Úrad pre verejné obstarávanie