Deň narcisov priniesol rekord

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kovacova_siracka.jpg
Eva Kováčová a Eva Siracká | Foto: vZdravotnictve.sk
Predbežný hrubý výnos bol v tomto roku 1 060 000 eur

Nepriaznivé počasie 11. apríla neodradilo dobrovoľníkov ani darcov počas Dňa narcisov. Ako na tlačovej besede oznámila výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová, predbežný hrubý výnos zbierky dosiahol 1 060 000 eur.

Výnos sa ešte zvýši ešte suma SMS zbierky či dary z on-line portálov. Kováčová odhadla, že tento rok by mohli výnosy atakovať hranicu 1 100 000 eur.

Kováčová však podľa svojich slov nerada hovorí o rekordoch. „Každý rok sme vďační za darovanú sumu peňazí, nech je akákoľvek,“ povedala.

Pribudnú nové projekty

Zároveň poďakovala partnerom zbierky, dobrovoľníkom aj samotným darcom príspevkov.

K poďakovaniu sa pripojila aj zakladateľka Ligy proti rakovine Eva Siracká.

Peniaze vyzbierané počas Dňa narcisov použije LPR na pokračovanie projektov, ktorých cieľom je konkrétna pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. Medzi nimi sú bezplatná telefonická Onkoporadňa, sieť psychológov, relaxačné pobyty pre pacientov.

Pravidelne sa podporujú aj informačné aktivity v oblasti prevencie i informácií o jednotlivých onkologických ochoreniach. Z príspevkov ide časť aj na obstaranie nevyhnutného prístrojového vybavenia nemocniciam, paliatívnym oddeleniam či hospicom.

Ide o overené a osvedčené projekty. Ako však prezradila projektová manažérka LPR Katarína Klincová, pribudnú k nim aj nové. Tentoraz pre rodiny pacientov – podporné skupiny aj pre tých, ktorí stratili blízkeho človeka.

Informácie o projektoch nájdete na stránkach Ligy proti rakovine a Dňa narcisov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie LPR Liga proti rakovine