Babeľa končí ako štátny tajomník ministerstva zdravotníctva, odvolanie navrhol Heger

Róbert Babeľa
Róbert Babeľa Foto: SITA

Vláda v stredu odvolala Róberta Babeľu z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva zdravotníctva SR. Na tento post zároveň vymenovala patológa Michala Palkoviča, ktorý na ministerstvo prichádza z postu podpredsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Personálnu výmenu vo funkcii štátneho tajomníka navrhol vláde dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger, ktorý je súčasne poverený riadením Ministerstva zdravotníctva SR.

Nový štátny tajomník bude súčasťou krízového manažmentu, ktorý na ministerstvo zdravotníctva nastupuje po odchode Vladimíra Lengvarského z postu dočasne povereného ministra. Ako minulý týždeň uviedol dočasne poverený premiér Eduard Heger, ktorého prezidentka SR Zuzana Čaputová poverila dočasný vedením tohto rezortu, krízový tím do troch týždňov predstúpi pred verejnosť, aby predstavil plán nápravy a dobehnutia zameškaného. Krízový manažment podľa Hegera vykoná v rezorte audit, ktorý sa bude týkať aj výstavby nemocnice Rázsochy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerMichal PalkovičRóbert BabeľaVladimír LengvarskýZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťouUNB Univerzitná nemocnica Bratislava Rázsochy