Protimonopolný úrad začal skúmať spojenie predajcov elektroniky HP Tronic a NAY

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bez názvu
Foto: NAY Elektrodom

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR už začal správne konanie v súvislosti so spojením predajcov spotrebnej elektroniky HP Tronic a NAY. Ako informuje úrad, fyzické a právnické osoby mu v tejto veci môžu predložiť pripomienky či námietky.

Možnosť spojenia

PMÚ by sa nimi mal zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie. Obe firmy už začiatkom leta informovali, že zvažujú možnosť spojenia.

Majitelia skupiny HP Tronic, ktorá vlastní v Českej a Slovenskej republike sieť maloobchodných predajní Datart a Eta, a majitelia skupiny NAY, ktorá vlastní na Slovensku sieť maloobchodných predajní NAY a v Českej republike Electro World, chceli vytvoriť jeden holding. Podpísali aj základnú dohodu o podmienkach a princípoch možného spojenia.

Výzvy maloobchodu

„Obe skupiny vidia v prípadnom spojení vhodnú príležitosť ako čeliť novým výzvam na maloobchodnom trhu so spotrebnou elektronikou, akými sú avizovaný vstup nových globálnych predajcov v podobe online trhovísk alebo posilňovanie súčasných online predajcov,“ konštatovali v júni spoločnosti.

Podľa dostupných údajov patrí pod HP Tronic 138 predajní Datart a 45 predajní ETA. NAY má momentálne na Slovensku 39 predajní NAY a 40 predajní Electro World v Českej republike.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie DATARTETA SlovakiaHPNAYPMÚ Protimonopolný úrad SR