Britská armáda vyšetruje útok hackerov, ktorí na ich kontá na sociálnych sieťach publikovali nevhodný obsah

Spion, sledovanie, pocitac, hacker
Foto: Ilustračné, www.gettyimages.com

Britské vojenské orgány vyšetrujú, kto sa cez víkend nabúral do kont armády na sociálnych médiách a zaplavil ich videami o kryptomenách a príspevkami o zberateľskom elektronickom umení.

Armáda incident vyšetrila

Schválený obsah na účte armády na platforme YouTube nahradili videá propagajúce kryptomeny, ktoré obsahovali aj snímky miliardára Elona Muska. Jej konto na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter zase zdieľalo viacero príspevkov o takzvaných nezameniteľných tokenoch (NFT) – jedinečných digitálnych obrázkoch, ktoré je možné kupovať a predávať, ale nemajú fyzický náprotivok.

Armáda sa za tieto príspevky ospravedlnila a oznámila, že to vyšetria. Ministerstvo obrany v nedeľu večer uviedlo, že oba incidenty vyriešili.

Twitter armády v pondelok fungoval normálne, konto na YouTube bolo nefunkčné. Podľa hovorcu pre štandardnú údržbu.

Obavy z ruskej hackerskej činnosti

Hoci predstavitelia Spojeného kráľovstva už predtým vyjadrili obavy zo štátom podporovanej ruskej hackerskej činnosti, armáda nešpekulovala o tom, kto je zodpovedný za nedeľné incidenty.

„Armáda berie informačnú bezpečnosť mimoriadne vážne a kým sa neskončí ich vyšetrovanie, nebolo by vhodné sa k tomu ďalej vyjadrovať,“ konštatovalo ministerstvo obrany.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elon Musk