Žilinský kraj pripravuje spoluprácu s čínskymi školami

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: SITA/Tomáš Somr

ŽILINA 8. októbra (WebNoviny.sk) – Žilinský samosprávny kraj pripravuje s čínskou partnerskou provinciou Zhejiang spoluprácu v oblasti školstva. Zástupcom štyroch stredných škôl z čínskeho mesta Ningbo predstavili slovenské stredoškolské vzdelávanie a načrtli možnosti výmeny študentov.

„Provincia Zhejiang, kde sa mesto Ningbo nachádza, je naším partnerským regiónom už od roku 2012 a za ten čas sa nám podarilo vybudovať silný vzťah v oblasti investícií či cestovného ruchu. A teraz už i školstva. Je to výborná príležitosť, ako rozvíjať náš kraj a priniesť niečo nové,“ povedal podpredseda kraja Jozef Štrba.

Zástupcovia čínskych škôl navštívili v Žiline dopravnú akadémiu, strednú stavebnú školu a tiež krajské centrum odborného vzdelávania a prípravy pre automobilový priemysel.

„Hovorili sme najmä o systéme fungovania školstva na Slovensku, snažili sme sa odprezentovať teoretické i odborné vzdelávanie študentov. Praktické vyučovanie mohli vidieť v SOŠ stavebnej, kde si žiaci trénujú svoje zručnosti v reálne vybudovanom byte. Odborné vzdelávanie sa u nás snažíme dávať do popredia a je to vidieť aj na vybavení a modernom prístupe škôl. Možnosť spolupráce s čínskymi školami by určite bola veľkým lákadlom pre budúcich študentov,“ povedala riaditeľka odboru školstva Žilinského samosprávneho kraja Dana Mažgútová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)