Za stiahnutie novely vysokoškolského zákona spustili protestnú akciu aj študenti

Hlavná budova Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Zástupcovia študentskej časti Akademického senátu Filozofickej fakulty Univerzity Komenského (FiF UK) v Bratislave a Akademického senátu UK spustili protestnú akciu s cieľom stiahnuť súčasné znenie pripravovanej novely zákona o vysokých školách z legislatívneho procesu. Informovala o tom predsedníčka študentskej časti Akademického senátu FiF UK Lucia Chudá.

Dodala, že o novele diskutovali dnes na pôde Filozofickej fakulty UK. Zámerom debaty bolo oboznámiť študentov aj širšiu verejnosť s odmietavým postojom voči pripravovanej novele. Študenti FiF UK sa domáhajú aktívnej účasti na dialógu o skvalitnení slovenských vysokých škôl. Zároveň konštatujú, že pripravovaná novela neadresuje existujúce problémy, ale vytvára nové.

Poslucháči FiF UK tiež ohlásili protestný Pochod za slobodné vysoké školy, ktorý zorganizujú 10. novembra o 14:00. Pochod by sa mal začať na Šafárikovom námestí a pokračovať na ulicu Štúrova – Laurinská – Panská – Ventúrska – Michalská – Hurbanovo námestie – Suché mýto – Hodžovo námestie – Palisády a skončiť pri hradnej bráne na Zámockej ulici v Bratislave. Zástupcovia študentov tiež požiadali o oficiálnu audienciu u prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Agentúra SITA požiadala kanceláriu prezidentky SR o vyjadrenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie akademický senaFilozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave