Stredoškoláci predložili ministrovi Druckerovi Návrh reformy na zvýšenie popularity stredných odborných škôl

Tomáš Drucker. SITA / Ľudovít Vaniher
Tento článok pre vás načítala AI.

Stredoškoláci predložili ministrovi školstva Tomášovi Druckerovi Návrh reformy na zvýšenie popularity stredných odborných škôl. Iniciatíva štyroch organizácií sa počas dvoch dní stretla s ministrom školstva a členmi školského výboru.

Ich návrh obsahuje deväť bodov, ktoré študenti pokladajú za najdôležitejšie. Medzi nich patria napríklad návrh na zavedenie komplexného kariérneho poradenstva, zlepšenie učebných osnov, rozvoj odborov, zlepšenie marketingu a spoločných informačných aktivít či finančná podpora študentov a spolupráca s vysokoškolskými inštitúciami.

S pánom ministrom sme sa zhodli, že niektoré body z tohto dokumentu vedia byť, po vypracovaní, do vysokej miery prospešné pre školstvo a že v niektorých bodoch by sme vedeli nadviazať spoluprácu,“ informoval predseda Študentskej rady SŠ Viliam Dominik Ďuraš.

Témou stretnutia boli aj Mestské stredoškolské zastupiteľstvá a vytvorenie štátnej inštitúcie pre študentov SŠ na celom Slovensku. Diskutovali aj o ďalších aktivitách, ktoré predstavia v spolupráci s ministrom školstva v najbližších týždňoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš DruckerViliam Dominik Ďuraš