Škôlka pre deti zamestnancov ministerstva obrany bude čoskoro dokončená, ide o prvý projekt svojho druhu (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Projekt škôlky pre deti zamestnancov rezortu obrany je pred dokončením. Informoval o tom bývalý minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati), ktorý výstavbu tohto projektu inicioval a realizoval počas svojho pôsobenia na rezorte.

Ide o prvú lastovičku, ktorá by mohla byť inšpiráciou ďalším rezortom,“ uviedol predseda Demokratov Naď, ktorý tento projekt vníma ako formu efektívnej pomoci zamestnancom rezortu obrany a Ozbrojených síl SR.

Škôlka má pridanú hodnotu

Ako otec troch detí viem, aké náročné je to jednak s kapacitami škôlok, a po ďalšie, aké komplikované sú raňajšie doslova logistické operácie rodičov, aby boli všade všetci včas. Ak sme mohli pomôcť aspoň malej časti zamestnancov, nesmierne ma to teší,“ uviedol Naď a priblížil, že škôlka má aj pridanú hodnotu, pretože jeho zámerom bolo, aby boli učebné osnovy prepojené s praktickou výučbou s ďalšími súčasťami rezortu.

Ide napríklad o vojenské lesy či Duklu Banská Bystrica a podobne.

Verím, že súčasné vedenie zachová tento koncept,” dodal Naď.

Bude spĺňať ekologické trendy

Škôlka poskytne miesto pre 60 detí. Ako Naď pripomenul, je vybudovaná z montovaných modulov zo systému oceľových profilov, bude zaradená do energetickej triedy A0 a bude spĺňať všetky moderné ekologické trendy.

V prípade potreby bude možné aj rýchlo rozšíriť kapacity doplnením ďalších stavebných modulov. Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav Naď
Firmy a inštitúcie DemokratiEU Európska úniaMO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily SR