Prezenčná výučba sa môže obnoviť už v 44 okresoch, zelenú dostali aj umelecké či jazykové školy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Obnoviť prezenčné vyučovanie vo všetkých ročníkoch základných a stredných škôl môžu od pondelka 10. mája školy v 44 „ružových“ okresoch. Otvorené môžu byť tiež základné umelecké školy (ZUŠ) a jazykové školy pre skupinovú výučbu.

Ešte 3. mája bolo na Slovensku deväť okresov v prvom stupni varovania. Od 10. mája platí tretí stupeň varovania, teda bordová farba COVID automatu pre okresy Myjava a Považská Bystrica a druhý stupeň s červenou farbou pre 33 okresov.

Od augusta s výstražným systémom

V bordových okresoch sú otvorené iba materské školy, prvý stupeň, ôsmy a deviaty ročník ZŠ, špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy či končiace ročníky stredných škôl. Otvorené sú poradne a ZUŠ pre individuálnu prácu so žiakom.

Viac o téme: Koronavírus

V rámci červených okresov je navyše otvorený celý druhý stupeň ZŠ a prvé štyri ročníky na osemročných gymnáziách. Ministerstvo ubezpečuje rodičov, že školy sú na návrat žiakov pripravené a od augusta je spustený aj efektívny výstražný systém „školský semafor“ či rýchle intervenčné testovanie.

Do školy bez testu

V školách v ružových a červených okresoch naďalej platí povinnosť nosiť rúško, ale žiaci, rodičia či zamestnanci školy sa už nemusia preukázať negatívnym testom na koronavírus.

V bordových okresoch sa však musia zamestnanci ešte preukázať negatívnym výsledkom testu nie starším ako sedem dní, dokladom o prekonaní COVID-19 či zaočkovaním proti nemu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR