Ponechať školy otvorené je dobré rozhodnutie, zdôraznila Iniciatíva Dajme deťom hlas

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Nezatvoriť plošne všetky školy na Slovensku je dobré rozhodnutie. Zdôraznila to Iniciatíva Dajme deťom hlas s tým, že konzílium odborníkov a vláda sa zaviazali k nezatváraniu škôl prostredníctvom COVID automatu, ktorý navrhli po dlhých prípravách.

Pripomenuli tiež, že zatvorenie škôl bolo vždy medzi prvými opatreniami a pri návrate do normálu dostávali pred školami prednosť vždy iné zariadenia. V tlačovej správe o tom informovala Andrea Hajdúchová z Iniciatívy Dajme deťom hlas.

Priority krajiny boli jasné – zdravotníctvo a školy. Dnes však tým, kto ukazuje deťom, mladým ľuďom a ich rodičom, že lídrom a ich sľubom je ešte možné dôverovať, je minister školstva. Je smutné pozorovať, že v tomto úsilí zostáva osamotený. A je smutné vidieť, že sa ako spoločnosť stále nevieme pozerať na deti primárne z pohľadu ich potrieb, ale ich stále vnímame a využívame v prvom rade ako nástroj na dosahovanie cieľov,“ uviedli.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa iniciatívy dáta, ktoré hovoria o školách ako o ohniskách nákazy, nie sú systematicky zbierané, vyhodnocované a zverejňované. „Počúvame, že školy sú ohniská, ale jediný, kto sa snaží prezentovať dáta o situácii v školách, ktoré vie samo zhromaždiť, je MŠVVaŠ SR. V zhromažďovaní dát a sledovaní situácie o školách však nemá podporu v iných inštitúciách,“ doplnila iniciatíva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Hajdúchová
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR