Najväčší záujem o letné školy prejavil Prešovský kraj, žiaci v nich môžu dobehnúť zameškané učivo

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Školy v Prešovskom kraji prejavili najväčší záujem o letné školy, v ktorých môžu žiaci dobehnúť zameškané učivo v dôsledku prerušenej prezenčnej výuky. Vyplýva to z údajov, ktoré agentúre SITA poskytol tlačový odbor Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Počas leta si celkovo plánuje upevniť svoje zručnosti a vedomosti 18 031 žiakov základných škôl (ZŠ) a viac ako tisíc stredoškolákov. Ministerstvo na tohtoročné letné školy vyčlenilo 422 500 eur. Minulý rok podporilo 244 projektov letných škôl sumou 375 800 eur.

V Prešovskom kraji sa do letných škôl prihlásilo 79 základných škôl a dve stredné školy (SŠ). Za ním nasledoval Banskobystrický kraj so 76 ZŠ a štyrmi SŠ, v Košickým kraji sa prihlásilo 66 ZŠ a tri SŠ.

Analýza Inštitútu vzdelávacej politiky ešte v apríli 2020 konštatovala na základe dát z medzinárodných testovaní a údajov Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM), že ide o kraje, v ktorých je najmenej dostupný internet. Ten bol pritom kľúčový pre dištančné vzdelávanie.

Záujem evidovali aj v Žilinskom kraji, v ktorom letné školy zorganizuje 57 ZŠ a sedem SŠ. V Trenčianskom a Nitrianskom kraji sa zhodne prihlásilo 52 škôl. Z Trnavského kraja sa prihlásilo osem SŠ, v rámci krajov ide o najvyšší počet prihlásených SŠ. V tomto kraji sa letné školy rozhodlo organizovať 27 ZŠ. V Bratislavskom kraji prihlášku na letnú školu podalo 17 ZŠ a tri SŠ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie IVP Inštitút vzdelávacej politikyMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRNÚCEM Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania