Ministerstvo školstva nedovolí Slovenským brancom klamať žiakov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 25. júla (WebNoviny.sk) – Rezort školstva podporuje preverenie polovojenského zoskupenia Slovenskí branci. Podnet na Generálnu prokuratúru SR na preverenie jeho činnosti podal minister obrany Peter Gajdoš.

Pokusy brancov o začlenenie

Podľa ministerstva školstva sa Slovenskí branci dlhodobo pokúšajú aj o začlenenie do výchovno-vzdelávacieho procesu na školách realizáciou účelových cvičení alebo šírením nevhodnej literatúry na školách.

Na základe výsledkov z prešetrenia Generálnou prokuratúrou SR ministerstvo školstva sprísni opatrenia na školách s cieľom zabránenia styku detí, mládeže a učiteľov s nevhodnými vzdelávacími programami.

Ako agentúru SITA informoval odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva, ministerstvo už v minulosti v súvislosti s výberom poskytovateľov účelových cvičení vydalo Usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre školy a školské zariadenia.

Odporúčania ministerstva školstva

Cieľom týchto usmernení je vyvarovať sa situácií, keď účelové cvičenia na školách realizovali organizácie, ktoré neboli odborne spôsobilé ich uskutočňovať v súlade so štátnym vzdelávacím programom alebo ktorých snahou je ovplyvniť skupinu detí a mládeže a formovať prvky osobnosti, ktoré môžu byť východiskom pre porušovanie etických, právnych alebo iných významných spoločenských štandardov.

Tieto usmernenia reflektovali na pokusy organizácie Slovenskí branci o začlenenie sa do procesu výučby na školách.

Ministerstvo školstva odporúča spoluprácu škôl s overenými organizáciami ako Ozbrojené sily SR, Hasičský a záchranný zbor, Policajný zbor, Mestská polícia, organizácie Slovenský skauting, Sokol, Orol, Slovenský Červený kríž, stredné odborné školy zdravotnícke, Slovenský zväz ochrancov prírody, Združenie technických a športových činností SR a iné organizácie, ktoré majú vo svojich stanovách uvedenú činnosť spojenú s touto témou.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Gajdoš
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRMO Ministerstvo obrany SRMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SROzbrojené sily Slovenskej republiky