Extrémizmus a nenávisť do škôl nepatria. Stredoškolákov pobúril dezinformátor Laurinc v maturitnej komisii

Slovenský dezinformátor a člen nezákonných protestov Občianskeho tribunálu Milan Laurinc v maturitnej komisii na jednom z trenčianskych gymnázií. Foto: www.facebook.com

Aliancia stredoškolákov dostala podnety od študentov, ktorých dôvodom bola účasť slovenského dezinformátora a člena nezákonných protestov Občianskeho tribunálu Milana Laurinca v maturitnej komisii na jednom z bratislavských gymnázií. Stredoškoláci sú toho názoru, že extrémizmus a nenávisť do škôl nepatria.

„Sme hlboko pobúrení krokom dotyčnej školy, ktorá dovolila jednej z významných osobností slovenskej dezinformačnej scény byť členom maturitnej komisie počas maturitného týždňa. Ak chceme na Slovensku bojovať proti extrémizmu a dezinformáciám, musíme začať na školách,“ myslí si Aliancia.

Podľa nich je neprijateľné, aby v maturitnej komisii sedel pedagogický zamestnanec, ktorý svojím správaním veľmi negatívne ovplyvňuje študentov.

„Dotyčnú školu v najbližších hodinách formou mailu požiadame o vyjadrenie a stanovisko, podľa akých kritérií vybrali dotyčného pedagóga za člena maturitnej komisie. Situáciu sa budeme snažiť riešiť čím skôr aj s ministrom školstva (Danielom Bútorom, pozn. SITA), s ktorým sa chceme v najbližšom čase stretnúť, a s ďalšími kompetentnými organizáciami,“ informovala Aliancia stredoškolákov v tlačovej správe.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Laurinc
Firmy a inštitúcie Aliancia stredoškolákov