Cenu Učiteľ Slovenska 2019 získal Peter Pallo, komisia ocenila jeho kreatívny prístup k vyučovaniu

Učiteľom Slovenska 2019 je Peter Pallo zo Základnej školy s materskou školou Rudolfa Dilonga v Trstenej. Foto: www.facebook.com

Učiteľom Slovenska 2019 je Peter Pallo zo Základnej školy s materskou školou Rudolfa Dilonga v Trstenej. Ako agentúru SITA informovala Magdaléna Koreny zo SKPR Strategies s.r.o., víťaz pripravuje na vyučovaní pre svojich žiakov najrôznejšie aktivity, zoznamuje ich s modernými technológiami, vyučovanie spestruje hrou na harmoniku a trávi so žiakmi čas aj v prírode.

Kreatívny prístup

Do druhého ročníka ocenenia dostali organizátori 320 nominácií a 70 prihlášok, z ktorých odborná porota vybrala desiatich finalistov. Víťaz získal odmenu 5-tisíc eur a na jar 2020 pocestuje na svetové finále Global Teacher Prize do Dubaja.

Peter Pallo je živým príkladom toho, ako môže učiteľ kreatívne pristupovať k uplatňovaniu všeobecne platného vzdelávacieho programu. Na rozdiel od mnohých iných nie je totiž jeho otrokom, ale pánom, ktorý si vie vybrať to, čo je kľúčové a tomu sa venuje. Zároveň vie, čo je menej podstatné, a to sa prirodzene dostáva na okraj jeho práce s deťmi,“ zdôvodnila výber víťaza predsedníčka poroty a hlavná školská inšpektorka Viera Kalmárová.

Cena verejnosti

Cenu verejnosti získala Angelika Hanesz zo Základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským v Buzici pri Košiciach. O tejto cene sa hlasovalo na internete.

Ocenenie Učiteľ Slovenska realizuje Komenského inštitút. Cieľom je zdôrazniť dôležitosť vzdelávania a posilniť status profesie pedagógov. „Učiteľ Slovenska nie je len ocenenie. Je to aj príležitosť pre učiteľov, aby dali vedieť o svojej práci a podelili sa o svoje skúsenosti s kolegami. Aby sa navzájom inšpirovali,“ priblížil koordinátor Učiteľ Slovenska František Cimerman.

Záštitu nad ocenením prebrala prezidentka SR Zuzana Čaputová, podporila ho Slovenská sporiteľňa a Slovak Telekom. Viac informácií je možné nájsť na webovej stránke.

Angelika Hanesz, Učiteľ Slovenska 2019,
Cenu verejnosti získala Angelika Hanesz zo Základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským v Buzici pri Košiciach. O tejto cene sa hlasovalo na internete. Foto: www.facebook.com
Učiteľ Slovenska 2019, Peter Pallo
Učiteľom Slovenska 2019 je Peter Pallo zo Základnej školy s materskou školou Rudolfa Dilonga v Trstenej. Foto: www.facebook.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelika HaneszPeter Pallo