Vplyv severokórejskej pomoci pre Rusko vo vojne nebude veľký, tvrdí Milley

Mark Milley
Predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley. Foto: archívne, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Severná Kórea pravdepodobne bude schopná zvýšiť ruské zásoby delostreleckej munície pre vojnu na Ukrajine, ale predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA generál Mark Milley predpokladá, že vplyv severokórejskej pomoci nebude veľký.

Delostrelecká munícia

Milley to povedal v sobotu pri príchode na rokovania NATO neďaleko nórskeho hlavného mesta Oslo. Témou diskusií je aj vojna na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rokovania medzi vodcami Ruska a Severnej Kórey Vladimirom Putinom a Kim Čong-unom podľa predsedu Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA pravdepodobne povedú k tomu, že Severná Kórea poskytne Moskve 152-milimetrovú delostreleckú muníciu zo sovietskej éry.

Vojenská pomoc Rusku

Avšak podľa jeho slov nie je jasné, koľko munície Moskve Pchjongjang poskytne a ako skoro. Milley povedal, že síce nechce príliš bagatelizovať túto vojenskú pomoc, ale vyjadril pochybnosť, že bude rozhodujúca.

Milley a ďalší predstavitelia NATO sa stretávajú v nórskom lyžiarskom stredisku Holmenkollen, aby diskutovali o pomoci Ukrajine a o ďalších regionálnych obranných otázkach.

Potom sa Milley v utorok zúčastní na zasadaní Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny v Nemecku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kim Čong-unMark MilleyVladimir Putin
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy