Vojna gangov v Mexiku neutícha, útočníci zabili aj deti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Prestrelka mexickej armády a drogového gangu usmrtila desiatky ľudí
Pri jednej z najkrvavejších epizód dlhoročného boja proti organizovanému zločinu zomrelo v piatok viac než 40 ľudí a aj jeden člen policajných síl. Takmer desať rokov trvajúci boj mexickej vlády proti kartelom a zároveň boje medzi samotnými zločineckými organizáciami si vyžiadali už desaťtisíce obetí a ďalšie tisíce ľudí sú nezvestné. Foto: SITA/AP

Mexiko 10. júla (WebNoviny.sk) – Až 14 ľudí zabili ozbrojení muži v rámci dvoch útokov v mexickom štáte Tamaulipas. Informuje o tom v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.

Mexický minister vnútra Herminio Garza Palacios povedal, že k streľbe došlo v meste Cuidad Victoria, ktoré je hlavným mestom štátu Tamaulipas, kde sa drogové kartely zmietajú vo vojne už niekoľko rokov.

V prvom útoku vošli ozbrojení muži do jedného z domov neďaleko centra mesta, kde zabili 11 členov jednej rodiny. Obeťami boli dvaja muži a deväť žien, z ktorých štyri boli neplnoleté. Druhý útok sa odohral o nejakých 45 minút neskôr a zanechal za sebou troch mŕtvych – muža a dve ženy – a štyroch zranených. Jednou z mŕtvych žien bolo mladé dievča.

Agentúra AP píše aj o treťom útoku, ktorý sa údajne odohral na autobusovej zastávke a zabil 16-ročnú osobu zatiaľ neznámeho pohlavia. Počet celkových obetí sa tak zvýšil na 15. Policajné zložky sa domnievajú, že išlo pravdepodobne o jednu z nespočetného množstva konfliktov medzi znepriatelenými gangmi.

Hranica medzi štátom Tamaulipas a susediacim americkým štátom Texas je už roky hlavným tranzitným miestom pašerákov drog a ľudí smerom do USA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať