Vodiči by mali zvýšiť pozornosť, bratislavská polícia varuje pred vykrádačmi áut

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Chceli ukradnúť auto, vlámali sa až do 13 vozidiel, žiadne však nenaštartovali. Dvaja mladíci (18, 22) zo Štefanova vyčíňali v nedeľu nadránom v Senici. V meste sa boli zabávať a dohodli sa, že domov pôjdu na ukradnutom aute a následne ho predajú. Do áut zaparkovaných na uliciach Hviezdoslavova, Továrenská a Dlhá sa dostali v čase od 05:00 do 08:30. Niektoré neboli uzamknuté a na ďalších rozbili sklá. Skúšali ich naštartovať tak, že spájali rôzne káble, alebo ich roztláčali, naštartovať sa im však nepodarilo ani jedno. Vďaka všímavým ľuďom ich policajti zadržali. Senica, 28. november 2017.
Foto: archívne, SITA/Polícia SR

Bratislavská polícia na sociálnej sieti upozorňuje na dva prípady vykrádania odstavených motorových vozidiel.

Prvý prípad sa stal v noci z 29. na 30. decembra pred jedným z obytných domov na Živnostenskej ulici. „Doposiaľ neznámy páchateľ rozbil sklenenú výplň zadných dverí na vozidle Škoda Octavia a z vnútorných priestorov odcudzil elektrickú kolobežku v hodnote približne 150 eur,“ priblížila polícia.

Podobný incident sa odohral 30. decembra na Björnsonovej ulici, neznámy páchateľ tam rozbil sklenenú výplň pravých predných dverí a odcudzil dve zabalené vláčikové dráhy.

V súvislosti s uvedenými prípadmi začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava I trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže,“ dodala polícia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR