Vodárne nie sú večierka, tvrdia minoritní akcionári a chcú kontrolu súťaže na bezpečnostnú službu

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS)
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

Minoritní akcionári Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) na poslednom zasadnutí dozornej rady spoločnosti požiadali o vykonanie kontroly obstarávania novej bezpečnostnej služby.

Informoval o tom v utorok zástupca malých akcionárov Miroslav Dragun v tlačovej správe. „Treba si uvedomiť, že vodárne nie sú potraviny alebo večierka. Vodárenská infraštruktúra v tejto dobe potrebuje stabilnú a nepretržitú ochranu,“ povedal Dragun.

Malým akcionárom sa nepáči proces verejného obstarávania strážnej služby. „Je pre nás nepochopiteľné, prečo predstavenstvo namiesto riadneho zabezpečenia procesu obstarávania bezpečnostnej služby rušilo tender na bezpečnostnú službu a následne vyhlásilo novú súťaž. Úlohou dočasného predstavenstva je riešiť najhorúcejšie veci a nie podpisovať dlhoročné zmluvy,“ uviedol Dragun s tým, že akcionári sa sťažujú na zmluvu podpísanú so spoločnosťou Process management, ktorá vyhrala súťaž na obstarávanie na tri roky za 150-tisíc eur.

Majoritným akcionárom BVS je Hlavné mesto SR Bratislava s podielom vyše 59 percent a celkovo má bratislavská vodáreň 89 akcionárov.

Agentúra SITA požiada o stanovisko BVS.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Dragun