Lavína vo Veľkej Fatre má ďalšiu obeť, po druhom skialpinistovi pátrali desiatky záchranárov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Horská záchranná služba
Horskí záchranári hľadajú v lavíne nezvestného skialpinistu. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 14. decembra, 15:33

Pondelková lavína, ktorá spadla medzi Ostredkom a Krížnou smerom do Suchej doliny vo Veľkej Fatre, má druhú obeť. Mŕtve telo zasypaného skialpinistu našli v utorok horskí záchranári. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.

Už v pondelok večer objavili horskí záchranári prvého z dvojice skialpinistov, u ktorého lekár skonštatoval smrť. Pre tmu záchrannú akciu následne prerušili

„Dnes na mieste zasahovalo 32 profesionálnych záchranárov HZS so siedmimi psami z oblastných stredísk Veľká Fatra, Malá Fatra, Nízke Tatry, Západné Tatry a zo strediska lavínovej prevencie. Špecialista Strediska lavínovej prevencie pomocou detektora Recco, ktorý vysiela lúč rádiových vĺn, zasiahol predmet u zasypaného, ktorý odrazil vlnenie naspäť k detektoru. Pravdepodobne to boli kľúče od auta, alebo iná kovová časť výstroja zasypaného,“ uviedla HZS.

Pomocou lavínových sond bolo miesto označené a následne záchranári telesné pozostatky vykopali z poldruhametrovej hĺbky. „V súčinnosti s Letkou Ministerstva vnútra SR ich transportovali na Donovaly, kde boli odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a pohrebnej službe,“ dodala HZS.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie HZS Horská záchranná služba