Vladimír Weiss ml. podstúpil operáciu športového pruhu, stihne zimnú prípravu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Vladimír Weiss mladší, ŠK Slovan Bratislava
Vladimír Weiss mladší v drese ŠK Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

V novembri sa mal futbalista Vladimír Weiss ml. vrátiť do slovenskej reprezentácie. V nominácii nového trénera Štefana Tarkoviča aj na zraze reprezentácie sa síce objavil, ale na trávnik v boji o majstrovstvá Európy proti Severnému Írsku ho nepustilo svalové zranenie.

Rovnakú operáciu už podstúpil

Napokon to vyústilo až do operácie športového pruhu, ktorú účastník MS 2010 aj ME 2016 absolvoval počas tohto týždňa. Krídelník Slovana Bratislava hlási, že je pripravený vrátiť sa v plnej sile na štart zimnej prípravy.

Rovnakú operáciu som podstúpil aj v marci. Väčšinou sa stáva, že ak je športový pruh len na jednej strane, tak sa po operácii vytvorí aj na druhej, čo bol aj môj prípad. Marcovou operáciou sme hlavný problém odstránili, no vznikol jeden menší. Pár mesiacov po operácii ma začala pobolievať druhá strana tela. Snažil som sa to vydržať. Vedel som, že v zime to budem musieť riešiť a zoperovať. Chcel som však pomôcť chalanom na ihrisku a nechať si operáciu na zimnú prestávku,“ povedal Vladimír Weiss, cituje ho oficiálny web ŠK Slovan Bratislava..

Chce bojovať o miesto v reprezentácii

Weiss vynechá zostávajúce dva jesenné duely Fortuna ligy, no bude pripravený naskočiť do zimnej prípravy. „Mám tri dni po operácii a cítim sa dobre. Samozrejme, chvíľu potrvá, kým budem úplne fit. Možno aj to svalové zranenie vyplynulo práve z dôvodu, že som pociťoval obmedzenie na jednej strane tela, a pri pohybe som si niečo kompenzoval. Po porade s lekárskym tímom na Slovane sme sa rozhodli, že najlepšie bude podstúpiť operáciu čo najskôr, aby som od januára mohol naskočiť do zimnej prípravy,“ vysvetlil 31-ročný futbalista.

Na ďalšie štarty v klube či prípadne národnom tíme si počká až do jari. „Bolo to veľmi ťažké. Začínalo sa mi dariť, prišla pozvánka do reprezentácie, no potom sa dostavilo svalové zranenie. O športovom pruhu som vedel, ale ten by počkal do zimy. Takto si už v jeseni nezahrám. Veľmi ma to mrzelo, že som nemohol pomôcť reprezentácii ani Slovanu. Dôležité, je, že sme problém vyriešili, aby som mohol naskočiť do prípravy. Chcem byť prospešný pre klub a rád by som opäť zabojoval aj o reprezentáciu,“ uzavrel Vladimír Weiss ml. na webe skslovan.com.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Vladimír Weiss ml.
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava