Vláda odvolala Stančíka z funkcie štátneho tajomníka, z Palkoviča a Gaborčákovej sú ministri

Statny tajomnik andrej stancik.jpg
Štátny tajomník Andrej Stančík. Foto: archívne, www.facebook.com
  • aktualizované 12. mája 12:44

Vláda odvolala Andreja Stančíka z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Vláda o tom rozhodla na piatkovom rokovaní.

Stančík na post štátneho tajomníka rezortu zahraničných vecí nastúpil koncom septembra minulého roka, dovtedy pôsobil ako poslanec Národnej rady SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Vyštudoval Masarykovu univerzitu v Brne, kde ukončil štúdium ako magister energetickej bezpečnosti a medzinárodných vzťahov.

Ďalšími odvolanými sú štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Michal Palkovič a štátna tajomníčka rezortu práce a sociálnych vecí Soňa Gaborčáková. Obaja na svojich postoch skončia 14. mája. Palkovič vo vláde nového premiéra Ľudovíta Ódora nastúpi na post ministra zdravotníctva a Soňa Gaborčáková na pozíciu ministerky práce a sociálnych vecí.

Patológ Michal Palkovič nastúpil vo vláde Eduarda Hegera na pozíciu štátneho tajomníka rezortu zdravotníctva začiatkom marca tohto roka. Bol súčasťou krízového manažmentu, ktorý na ministerstvo zdravotníctva prišiel po odchode Vladimíra Lengvarského z postu dočasne povereného ministra.

Soňa Gaborčáková nastúpila na post štátnej tajomníčky rezortu práce a sociálnych vecí vo vláde Igora Matoviča koncom marca 2020. Na tejto pozícii pokračovala aj vo vláde Eduarda Hegera. V parlamentných voľbách v roku 2020 kandidovala za Kresťanskodemokratické hnutie, ktoré sa do parlamentu nedostalo.

V piatok bol odvolaný aj štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Dušan Velič (nom. Za ľudí).

Končiaca, dočasne poverená šéfka tohto rezortu Veronika Remišová (Za ľudí) navrhla Veliča odvolať na jeho vlastnú žiadosť o uvoľnenie z funkcie k 12. máju.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej StančíkDušan VeličMichal PalkovičSoňa Gaborčáková
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRMZ Ministerstvo zdravotníctva SRMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRVláda SR