Víťazom 3. ročníka EUHL je UK Praha

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: EUHL

BRATISLAVA 20. apríla (WBN/PR) – Nadnárodný projekt EUHL pozná meno víťaza 3. sezóny. Po finále, v ktorom o majstrovi rozhodol až posledný možný zápas, sa najväčšmi tešia vysokoškoláci z UK Praha, pričom o prestížnu Sekeráš Trophy, ktorá je pomenovaná po jednom zo zakladateľov ligy – Ľubomírovi Sekerášovi, sa museli pobiť so študentmi z Paneuropa Kings. Víťaza nečakala len majstrovská trofej, ale tiež pozvánka na septembrové Moskovské hry!

Európska univerzitná hokejová liga len prednedávnom ukončila svoju 3. sezónu, z prvenstva sa tešia hokejisti – študenti z UK Praha. Do finále sa prebojovali cez poľského nováčika PPWSZ Podhale Nowy Targ, v záverečnej fáze vyraďovacej časti hry sa stretli s rovesníkmi z Bratislavy. Univerzitné mužstvo Paneuropa Kings odštartovalo finálovú sériu na domácom ľade – na ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave, súperovi z Česka podľahlo 3:4 po sérií samostatných nájazdov.
Foto: EUHL

Nakoľko sa hrá finále EUHL na dve víťazstvá, Pražania mali možnosť získať majstrovskú trofej už o niekoľko dní, keď sa vyvrcholenie sezóny presunulo do susedného hlavného mesta. Tam sa však podarilo uspieť hráčom Paneuropa Kings 5:3 a o celkovom víťazovi tak rozhodol až tretí zápas. V poslednom stretnutí sezóny boli väčšmi úspešní hráči UK Praha (7:2), čo znamenalo, že Sekeráš Trophy zodvihnú nad hlavy práve oni.

Okrem samotného majstrovského pohára bolo však pre víťaza pripravené i prekvapenie v podobe pozvánky na Moskovské hry, ktoré sa uskutočnia tento rok v septembri. Za touto výnimočnou cenou stojí spolupráca medzi EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia), ktorá je riadiacim orgánom Európskej univerzitnej hokejovej ligy, s Asociáciou študentov a športu (ACMC, Association of students and youth sports) v Rusku. Okrem vysokoškolákov z UK Praha budú na spomínaných Moskovských hrách figurovať športovci z množstva krajín a súťažiť sa bude v rámci 8 športov. EUHA v súčasnosti rokuje aj s americkou ACHA (American Collegiate Hockey Association) a v rámci svojej spolupráce by chceli pre mladých hráčov – študentov pripraviť ďalšie zaujímavé možnosti, prostredníctvom ktorých by mohli napredovať nielen v oblasti športu, ale tiež vzdelania.

autor: Janka Danková

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie EUHL The European University Hockey League