Bundesliga, Adam Zreľák
Adam Zreľák v drese 1. FC Norimberg. Foto: archívne, SITA/AP.

BERLÍN 8. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalista Adam Zreľák nastúpil do sobotňajšieho zápasu 14. kola nemeckej I. bundesligy medzi Bayernom Mníchov a Norimbergom v drese hostí v 69. minúte, nezabránil však prehre svojho tímu 0:3, o ktorej bolo rozhodnuté už predtým, ako sa dostal na trávnik. O dva presné zásahy sa do polčasu postaral Robert Lewandowski a po zmene strán poistil výsledok francúzsky veterán Franck Ribéry.

18. Düsseldorf 14 2 3 9 14:32 9

Vo vestfálskom derby medzi Schalke a Dortmundom sa zrodila tesná výhra Borussie v pomere 2:1. „Žlto-čierni“ si vďaka presným zásahom Thomasa Delaneyho a Jadóna Sancha upevnili tabuľkové prvenstvo a aktuálne kraľujú najvyššej nemeckej súťaži so ziskom 36 bodov a deväťbodovým náskokom pred úhlavným rivalom z Mníchova.

Prekvapivý výsledok sa zrodil vo Freiburgu, keď domáci tím zdolal v tabuľke štvrté Lipsko vysoko 3:0. Leverkusen uhral tesnú výhru 1:0 nad Augsburgom a Wolfsburg s Hoffenheimom sa po remíze 2:2 rozlúčili s bodom.

Gól: 40. Grujič
Ondrej Duda nastúpil v 83. min, Peter Pekarík (obaja Hertha) nefiguroval v zápise o stretnutí