Jelena Ostapenková
Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková počas zápasu na turnaji v Miami. Foto: SITA/AP.

MIAMI 29. marca (WebNoviny.sk) – Do semifinále dvojhry na podujatí WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride sa v stredu prebojovali lotyšská tenistka Jelena Ostapenková a Američanka Danielle Collinsová.

Ostapenková nasadená ako šiesta zdolala turnajovú štvorku Ukrajinku Elinu Svitolinovú za 110 minút 7:6 (3), 7:6 (5). Vo výlučne americkom súboji menej skúsená kvalifikantka Collinsová šokujúco vyradila legendárnu krajanku a trojnásobnú šampiónku z Mimi Venus Williamsovú za 89 minút 6:2, 6:3.

Dvojnásobná univerzitná šampiónka NCAA Collinsová (93. v rebríčku WTA) dosiahla prvé víťazstvo nad hráčkou z najlepšej desiatky svetového renkingu a zároveň po prvý raz v kariére sa posunula do semifinále podujatia na hlavnom profiokruhu. Tiež sa stala prvou kvalifikantkou v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne s prienikom do najlepšej štvorky tohto podujatia.

„Mala som obrovský rešpekt pred Venus, ale to treba pri vstupe do zápasu hodiť za hlavu a sústrediť sa na vlastnú hru a taktiku. Tvrdo pracujem celý svoj život a aj na konci tohto stretnutia som vedela, že som do toho dala všetko. Víťazstvá sú úžasné, ale aj keď prehrám, chcem mať pocit, že som odovzdala maximum,“ povedala 24-ročná Danielle Collinsová, cituje ju web Ženskej tenisovej asociácie (WTA).

Už od utorka je známa prvá semifinálová dvojica v Miami: Viktoria Azarenková (Biel.) – Sloane Stephensová (USA-13).