Dwight Howard
Dwight Howard (Atlanta Hawks) doskočil 17 lôpt. Na fotografii so spoluhráčom Kentom Bazemoreom. Foto: SITA/AP

NEW YORK 9. novembra (WebNoviny.sk) – V basketbalovej NBA po utorku už niet tímu bez prehry. Premiérovú v ročníku utrpel aj obhajca titulu Cleveland, ktorý vo svojom siedmom stretnutí doma podľahol Atlante 106:110. „Bol to zvláštny zápas,“ skonštatoval podľa espn.com líder Cavaliers LeBron James, ktorý nastrieľal dvadsaťtri bodov, ale iba dva v prvom polčase.

„Patrí im uznanie, odohrali prekvapujúco dobrý duel,“ dodal. Nemecký rozohrávač hostí Dennis Schröder si 28 bodmi utvoril kariérne maximum, Kent Bazemore ich nastrieľal o tri menej. Dwight Howard, ktorému v prvom polčase zašívali krvácajúcu peru štyrmi stehmi, doskočil 17 lôpt.

„Vo Východnej konferencii dominujú dlhší čas. Oni sú pre nás ‚barometrom‘ kvality a my sme dnes prešli prvým tohtosezónnym testom. Za dva roky, čo tu pôsobím, nám vždy nakopali zadky. Toto je pre mňa jedno z najväčších víťazstiev počas tohto obdobia,“ skonštatoval Bazemore.

Atlanta prerušila 11-zápasovú sériu prehier s Clevelandom aj bez svojho elitného strelca za tri body Kyla Korvera, ktorý necestoval na zápas kvôli tretiemu prírastku do rodiny. Na premiérový úspech v ročníku stále márne čakajú basketbalisti New Orleans Pelicans, v utorok ťahali za kratší koniec v Sacramente (94:102) a s ôsmimi prehrami okupujú poslednú priečku v Západnej konferencii.