Video: V Moskve protestovali desiatky osôb, nesúhlasia s vrátením Kurilských ostrovov Japonsku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rusko, protest
Ľavicoví aktivisti pred veľvyslanectvom protestovali proti údajným plánom Kremľa vrátiť sporné tichomorské ostrovy Japonsku. Reprofoto: www.youtube.com

MOSKVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Počas protestu pred japonským veľvyslanectvom v ruskej metropole Moskva zatkla v utorok polícia jedenásť demonštrantov. Ľavicoví aktivisti pred veľvyslanectvom protestovali proti údajným plánom Kremľa vrátiť sporné tichomorské ostrovy Japonsku.

Protest sa konal krátko pred rokovaniami ruského prezidenta Vladimira Putina s japonským premiérom Šinzom Abem. Zúčastnilo sa na ňom niekoľko desiatok ľudí vrátane dvoch členov parlamentu.

Aktivistov znepokojili vyjadrenia Abeho a ďalších japonských politikov, ktorí naznačili, že Moskva zvažuje vrátenie dvoch zo štyroch Kurilských ostrovov Japonsku. Ruskí predstavitelia tieto správy verejne dementovali.

Kurilské ostrovy obsadili sovietski vojaci na konci druhej svetovej vojny. Skupina štyroch ostrovov má v Japonsku názov Severné teritóriá a spory o ich vlastníctvo bránia Tokiu a Moskve podpísať mierovú zmluvu, ktorá by formálne ukončila ich nepriateľstvo z čias druhej svetovej vojny.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Šinzo AbeVladimir Putin