Severstal
Útočník Severstaľu Čerepovec Nikita Alexejev zakončuje v obkľúčení dvoch hráčov Lokomotivu Jaroslavľ pred brankárom Curtisom Sanfordom. Foto: severstalclub.ru

ČEREPOVEC 26. februára (WEBNOVINY) – Hráči tímov Severstaľ Čerepovec a Lokomotiv Jaroslavľ sa v pondelok postarali o rekord Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v dĺžke zápasu.

Štvrtý duel štvrťfinále play-off Západnej konferencie trval 118 minút a 48 sekúnd, čiže 5600 divákov sledovalo bez 72 sekúnd akoby dve stretnutia.

V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 2:2 a muselo sa predlžovať.

Obaja brankári, Vasilij Košečkin aj Curtin Sanford, si v prvej aj druhej nastavenej dvadsaťminútovke udržali čisté konto, v polovici tretej padol rekord KHL.

Doterajšie maximum patrilo Avangardu Omsk s Metallurgom Magnitogrsk, ich vzájomný duel 15. marca 2011 trval spolu 109 minút aj 11 sekúnd. Záverečnú bodku pondelkovému rekordnému stretnutiu dal 15 minút po polnoci miestneho času domáci Denis Kazionov.

Severstaľ vedie nad Lokomotivom už 3:1 na zápasy a vo štvrtok 28. februára má šancu spečatiť postup do konferenčného semifinále.

Zaujímavosťou je, že hlavný kouč hostí Američan Tom Rowe zažil počas trénerskej kariére jeden omnoho dlhší zápas. V apríli 2008 jeho zverenci z tímu Albany River Rats v zámorskej farmárskej AHL prehrali s mužstvom Philadelphia Phantoms 2:3 po päťnásobnom predĺžení. Rozhodujúci gól vtedy strelil v 143. minúte Ryan Potulny.

Ostatné výsledky a zostrihy pondelňajších zápasov si môžete pozrieť TU.