Thomas Rufenacht, Jakub Voráček
Český útočník Jakub Voráček v súboji so Švajčiarom Thomasom Rufenachtom počas zápasu na MS v hokeji 2017. Paríž, 16. máj 2017. Foto: SITA/AP.

PARÍŽ 16. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Švajčiarska zdolali vo svojom záverečnom vystúpení v B-skupine 81. majstrovstiev sveta v Kolíne nad Rýnom a Paríži hráčov Česka 3:1 a zabezpečili si postup do štvrťfinále z druhého miesta, zmerajú si v ňom sily so Švédmi.

MS prelink

Česi sú momentálne tretí, no ak vo večernom stretnutí Fíni zdolajú Kanaďanov v riadnom hracom čase, zverenci Josefa Jandača klesnú na štvrtú priečku. Vo štvrťfinále budú Česi hrať proti Rusom alebo Američanom.

Skóre duelu otvoril už v druhej minúte útočník Klotenu Vincent Praplan, najproduktívnejší hráč krajiny spod Álp na turnaji. V 29. min zvýšil náskok Švajčiarov na 2:0 Reto Suri, no ešte pred prestávkou skorigoval stav Roman Červenka.

Česi vstúpili do poslednej dvadsaťminútovky s jednogólovým mankom, nedokázali však vyrovnať. Naopak, Petr Mrázek si neporadil so strelou Damiena Brunnera, ktorý spečatil výsledok na 3:1.

MS v hokeji 2017: B-skupina

• Paríž

Česko – Švajčiarsko 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 35. Červenka (Pastrňák, Šulák) – 2. Praplan (Diaz), 29. Suri (Kukan, D. Schlumpf), 53. Brunner (T. Richard, Loeffel)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš (SR), Linde (Švéd.) – Deďuľa (Biel.), Sormunen (Fín.), 4531 divákov

Hlasy

• zdroj: iihf.com

Michal Řepík (útočník Česka): „Chceli sme vyhrať a zostať na druhom mieste, motivácia nám nechýbala. Žiadny zápas nechceme prehrať, no musíme uznať, že Švajčiari hrali naozaj výborne – hrali rýchlo a zablokovali veľa našich striel, takže sme sa nemohli na konci duelu dostať do tlaku.“

Thomas Rüfenacht (útočník Švajčiarska): „Chceli sme mať po zápase dobrý pocit, pomohlo by nám to v play-off. Nevedeli sme, ako dopadne duel medzi Ruskom a USA, ale chceli sme to celé postaviť na našom výkone. Mali sme aj šťastie, získali sme body v každom zápase. Mohlo to byť trochu nečakané pre ľudí, ktorí nám až tak neverili, ale ukazuje sa, že máme dobrý tím.“