Slovan - Lokomotiv 5:3
Hráč Slovana Miroslav Šatan počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ. Bratislava, 8. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

NIŽNEKAMSK 7. januára (WEBNOVINY) – Slovan Bratislava po utorku delí deväť bodov od poslednej postupovej pozície do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). „Belasí“ prehrali na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 3:4 po predĺžení, hoci po dvoch tretinách viedli o gól.

Slovan je na 12. priečke Východnej konferencie so ziskom 51 bodov, Lokomotiv Jaroslavľ je ôsmy s rovnou šesťdesiatkou na konte.

Ostatné výsledky utorňajších zápasov KHL si môžete pozrieť —-> v tomto článku.

Pre tím trénera Rostislava Čadu je to prvý bodový zisk na ich štvorzápasovom „tripe“, keďže v predchádzajúcich dueloch sa im nepodarilo bodovať, keď prehrali v Magnitogorsku (2:6) a aj Čeľabinsku (1:2).

S Neftechimikom už „belasí“ v tejto sezóne KHL hrali a pred vlastnými fanúšikmi zvíťazili 4:2. Vo vlaňajšom minulom ročníku na jeho ľade zvíťazili 5:4 po samostatných nájazdoch a doma po nájazdoch neuspeli.

Slovanistom absolútne nevyšiel vstup do utorkového zápasu, keď už v 11. min zaostávali 0:2 a Miroslava Kopřivu vystriedal v bránke Jaroslav Janus.

Zvrat prišiel v prostrednej časti hry. Najprv Juraj Mikúš znížil v 22. min na rozdiel jedného gólu, a potom sa 39-ročný veterán Miroslav Šatan dvoma gólmi postaral o priebežný obrat.

Krídelník tretieho bratislavského útoku najprv v oslabení vyrovnal a neskôr v presilovke v úvode 37. min otočil na 3:2.

Hostia však tesný náskok neudržali, rovnako v početnej výhode sa v polovici tretej tretiny presadil obranca Renat Mamašov. Domáci získali druhý bod v predĺžení, svojím druhým gólom v stretnutí sa oň postaral Igor Polygalov.

Posledné stretnutie na tomto tripe odohrá Slovan vo štvrtok v Ufe, úvodné buly je na programe o 14:00.

VÝSLEDOK:

Neftechimik Nižnekamsk – HC Slovan Bratislava 4:3 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 – 1:0)

Góly:

04:20 – 1:0 A. Taratuchin (M. Truňov, G. Belousov)

Vylúčenia:

09:45 Tomáš Mojžíš (Slovan) – 2 min. (držanie)

09:45 Martin Štajnoch (Slovan) – 10 min. (osobný trest za nešportové správanie)

22:35 Martin Škoula (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

22:43 Petr Koukal (Neftechimik) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

25:03 Ján Brejčák (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

26:18 Georgij Belousov (Neftechimik) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

28:53 Branko Radivojevič (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

35:39 Andrej Taratuchin (Neftechimik) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

44:36 Tomáš Mojžíš (Slovan) – 2 min. (držanie)

46:45 (Slovan) – 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)

strely na bránu: 40:29, vylúčenia: 3:6 na 2 min., navyše 10. M. Štajnoch (Slovan) – 10 min. osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodcovia: Kulakov, Bondar – Fatejev, Palei, 4500 divákov

Neftechimik: Dalton – Jarullin, N. Belov, Mamašov, N. Berezin, Kosmačov, Romanov, Beľakov, Šulakov – Koukal, Milovzorov, Netík – Polygalov, Chochriakov, Tolpeko – Taratuchin, Truňov, Belousov – P. Kulikov, J. Aľševskij, S. Aľševskij

Slovan: Kopřiva (od 11. min Janus) – Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, J. Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – B. Mráz, A. Šťastný, T. Mikúš – Matoušek

Viac k osobe Branko RadivojevičJán BrejčákJaroslav JanusJuraj MikušMartin ŠkoulaMartin ŠtajnochMiroslav ŠatanPetr KoukalTomáš Mojžíš