Metallurg magnitogorsk

MAGNITOGORSK 3. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom prvom zápase v roku 2014 na ľade Metallurgu Magnitogorsk 2:6.

S týmto súperom už v tejto sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) hrali a pred vlastnými fanúšikmi zvíťazili 4:3 po predĺžení. Vo vlaňajšom ročníku KHL v Slovnaft aréne takisto tesne zvíťazili a vonku prehrali 2:3.

Ostatné výsledky piatkových zápasov KHL si môžete pozrieť —–> v tomto článku.

„Belasí“ v piatok začali dobre a v prvej tretine boli aktívnejší, no brankára Košečkina neprekonali ani raz. Domácich poslal do vedenia Pare v 9. min a 13 sekúnd pred prvou sirénou zvýšil na 2:0 Moziakin. Hneď na začiatku druhej časti pridal tretí gól Metallurgu Jan Kovář a ten istý hráč upravil na 4:0 o päť minút neskôr. V 33. min skóroval v presilovke Zaripov a o 67 sekúnd neskôr vyhnal Janusa z bránky Slovana gól Osalu. Za hostí potom znížil obranca Mojžíš a v 47. min dal ďalší gól bratislavského mužstva Vondrka.

„Dnes sme odohrali veľmi dobrú prvú tretinu. Utvorili sme si veľa šancí, no dobrý výkon domáceho gólmana a naša neschopnosť ich premeniť zavinila stav 0:2. V druhej tretine sme strácali veľa pukov v obrannom a strednom pásme, čo domáci dokázali využiť a rozhodli o svojom víťazstve. V poslednej tretine sme hrali pozorne v obrane, podarilo sa nám streliť druhý gól a viac neinkasovať,“ zhodnotil stretnutie pre hcslovan.sk tréner Rostislav Čada.

Piatkový súboj bol pre zverencov trénera Rostislava Čadu prvým na štvorzápasovom „tripe“. Bratislavčania sa najbližšie predstavia v Čeľabinsku (5. januára), potom hrajú v Nižnekamsku (7. januára) a ťažkú sériu stretnutí na ľadoch súperov zakončia v Ufe (9. januára).

VÝSLEDOK:

Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan Bratislava 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Góly:

09:17 – 1:0 F. Pare (O. Osala)

19:37 – 2:0 S. Moziakin (D. Zaripov, J. Kovář)

Vylúčenia:

21:14 Juraj Mikúš (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

31:18 Juraj Mikúš (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

52:31 Vladimir Malenkich (Metallurg) – 2 min. (zovretie puku)

strely na bránu: 35:28, vylúčenia: 1:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 rozhodcovia: Ronn (Fín.), Sergejev (Rus.) – Sazonov (Rus.), Pavlov (Rus.)

Metallurg: Košečkin – Antipin, Biriukov, Tereščenko, Lee, Maleňkich, Ibragimov, Chabarov – Moziakin, Zaripov, Jan Kovář – Paré, Kazionov, Timkin – Brent, Platonov, Potechin – Šenfeľd, Osala, Malinovskij – od 41. min Kamenev

Slovan: Janus (od 34. min Kopřiva) – Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, od 21. min J. Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – Bartovič, J. Mikúš, Ölvecký – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – B. Mráz, A. Šťastný, T. Mikúš