Martin St. Louis
O víťazstve Rangers nad Montrealom rozhodol v 67. minúte Martin St. Louis. Foto: SITA, AP

NEW YORK 26. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti tímu New York Rangers sú už len krôčik od postupu do záverečných duelov o Stanleyho pohár.

V nedeľňajšom štvrtom zápase finále Východnej konferencie zámorskej NHL zvíťazili „jazdci“ na domácom ľade nad Montrealom 3:2 po predĺžení a vedú v sérii hranej na štyri víťazstvá už 3:1.

Hrdinom sa stal St. Louis

O triumfe Rangers rozhodol v 67. min Martin St. Louis, ktorý nikým nekrytý prekonal strelou švihom z pravého kruhu Dustina Tokarského. Ten dostal v bránke Canadiens opäť príležitosť pred Slovákom Petrom Budajom a pripísal si 26 úspešných zákrokov.

„Z toho miesta som ho už párkrát ohrozil a predviedol niekoľko dobrých zákrokov. Snažil som sa však dať na môj inštinkt a mal som šťastie, že to vyšlo,“ komentoval presný zásah skúsený krídelník, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Lundqvist dobehol legendu

Švédsky brankár Henrik Lundqvist odchytal 41. víťazné stretnutie v play-off, čím sa v klubovej histórii vyrovnal legendárnemu Američanovi Mikovi Richterovi.

Nedeľný súboj v Madison Square Garden sledovalo 18 006 divákov. Piate stretnutie týchto dvoch súperov v rámci konferenčného finále sa hrá v utorok 27. mája v Montreale. „Trpká prehra, bolestivá. Ale séria sa ešte neskončila. V nijakom prípade neskladáme zbrane,“ burcuje kapitán kanadského tímu Brian Gionta.

Výsledok nedeľňajšieho štvrtého stretnutia finále Východnej konferencie v zámorskej hokejovej NHL:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

New York Rangers – Montreal 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0) – stav série: 3:1

Góly: 8. Hagelin (Boyle, McDonagh), 40. Brassard (Girardi, H. Lundqvist), 67. St. Louis (Hagelin, B. Richards) – 29. Bouillon (Desharnais, R. Bourque), 42. Subban (A. Markov, Desharnais)