Video: Polícia upozorňuje na podvodníkov, dôchodcom sa v telefóne predstavujú aj ako lekári

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Policia 1.jpg
Foto: ilustračné, SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA/KOŠICE 17. januára (WebNoviny.sk) – Polícia opäť varuje pred podvodníkmi, ktorí si ako svoje obete vyberajú hlavne starších ľudí. Na tiesňovej linke 158 zaevidovali v posledných dňoch niekoľko oznámení o podozrivých telefonátoch od občanov z okresu Košice – okolie.

Predstavujú sa ako lekári

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, neznáme osoby sa im v telefóne predstavili ako lekári, napr. doktor Polák, lekár chirurgie v Košiciach, a oznámili im, že ich syn, zať či vnuk mal dopravnú nehodu, prípadne, že zrazil mladú mamičku s dieťaťom a potrebuje peniaze.

Podľa doterajších zistení išlo o maďarsky hovoriacu osobu, ktorá sa pokúšala vylákať od ľudí peniaze. V týchto prípadoch, našťastie, kontaktované osoby podvodníkom nenaleteli, telefonáty si ihneď preverili u príbuzných a následne kontaktovali políciu.

Dôveryhodnosť si treba overiť u príbuzných

Polícia apeluje na rodinných príslušníkov, susedov, starostov, ktorí prichádzajú do kontaktu s osamelo žijúcimi staršími osobami, aby ich upozornili na takéto podvodné konanie páchateľov. Dôležité je, aby si dôveryhodnosť podobných telefonátov overili u príbuzných.

Za žiadnych okolností by nemali púšťať cudzie osoby do svojich príbytkov a nikomu by nemali dávať peniaze. V prípade akéhokoľvek podozrenia je treba ihneď volať políciu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať