Video: New England Patriots a Los Angeles Rams uspeli vo finále konferencií NFL a pobijú sa o Super Bowl

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tom Brady, New England Patriots, quarterback
Quarterback Tom Brady (New England Patriots) počas finálového zápasu Konferencie AFC, v ktorom jeho tím zdolal Kansas City Chiefs 37:31 po predĺžení. Kansas, 20. január 2019. Foto: SITA/AP.

KANSAS CITY 21. januára (WebNoviny.sk) – V boji o prestížny Super Bowl LIII v zámorskej lige amerického futbalu sa stretnú New England Patriots a Los Angeles Rams.

Neúspešní účastníci vlaňajšej edície New England Patriots si v konferenčnom finále poradili s Kansas City Chiefs 37:31 po predĺžení a hráči Los Angeles Rams prekonali súperov z tímu New Orleans Saints (26:23 po predĺžení).

Patriots sa predstavia v súboji o Super Bowl rekordný jedenásty raz, navyše ich hviezdny quarterback Tom Brady zažije túto slávu deviatykrát a tréner Bill Belichick dokonca dvanástykrát. Ak Patriots uspejú vo finále, šiestym celkovým triumfom sa vyrovnajú lídrovi historickej tabuľky úspešnosti Pittsburghu Steelers.

Rams si zahrajú záverečný súboj o celkové víťazstvo v NFL po prvý raz od roku 2002. Vtedy ešte ako tím so sídlom v St. Louis nestačili práve na Patriots (17:20). Duel o slávny Super Bowl sa uskutoční 3. februára v Atlante.

National Football League (NFL) – finále konferencií

Konferencia NFC

New Orleans Saints – Los Angeles Rams 23:26 po predĺžení

Konferencia AFC

Kansas City Chiefs – New England Patriots 31:37 po predĺžení

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bill BelichickTom Brady