Video: Miroslav Stoch skandoval „Smrť Sparte!“ Čaká ho disciplinárka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Miroslav Stoch
Miroslav Stoch po pražskom derby skandoval "Smrť Sparte". Reprofoto: www.youtube.com

PRAHA 25. septembra (WebNoviny.sk) – Disciplinárna komisia českej Ligovej futbalovej asociácie (LFA) začala disciplinárne konanie voči slovenskému futbalistovi v drese SK Slavia Praha Miroslavovi Stochovi za to, že v zápase národného pohára MOL Cupu medzi jeho tímom a FK Fotbal Třinec skandoval pri „ďakovačke“ slová Smrť Sparte!

Našepkával mu člen z „kotla“

„Disciplinárna komisia Ligovej futbalovej asociácie otvorila disciplinárne konanie s Miroslavom Stochom pre možný disciplinárny prečin, pohoršujúce, urážlivé alebo ponižujúce správanie, ktorého sa mal dopustiť ako hráč v súvislosti so zápasom MOL Cupu medzi SK Slavia Praha – FK Třinec,“ cituje portál idnes.cz z vyhlásenia LFA.

Podľa spomenutého webu jeden zo slavistických fanúšikov po víťaznom dueli s Třincom slovenského hráča vyzval, aby predniesol tradičnú „ďakovačku“. Ten však nepoznal jej slová a jeden z členov „kotla“ mu ich našepkával. Bola to takzvaná „chuligánska verzia“, ktorá obsahuje slovné spojenie Smrť Sparte!

Slavia triumfovala 5:1

Dvadsaťsedemročný stredopoliar nastúpil v spomenutom dueli do druhého polčasu za stavu 0:1 a výkonom výrazne pomohol svojmu mužstvu k obratu v stretnutí. V zápase napokon triumfovala Slavia Praha 5:1 a postúpila z 3. kola pohára.

Stoch sa môže k incidentu vyjadriť písomne do 5. októbra, keď sa bude disciplinárka prípadom zaoberať, alebo naň prísť osobne. Hrozí mu pokuta i zákaz činnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Miroslav Stoch
Firmy a inštitúcie SK Slavia PrahaSparta Praha