LeBron James
Hviezdny LeBron James z Miami Heat počas štvrtkového zápasu NBA, v ktorom jeho tím prehral v Portlande 90:92. Foto: SITA/AP

INDIANAPOLIS 11. januára (WEBNOVINY) – Dvanásťbodový náskok mali osem minút pred koncom štvrtkového súboja NBA v Portlande basketbalisti titul obhajujúceho Miami Heat, ale predsa ho nepretavili na víťazstvo.

Môže za to najmä strieľajúci rozohrávač Wesley Matthews, ktorý do záverečnej minúty poslednej štvrtiny síce premenil iba jeden zo šiestich pokusov za tri body, ale 57 a 27 sekúnd pred koncom bol spoza oblúka neomylný a postaral sa o zvrat – 92:90.

„Ak by som si pri zakončení neveril, pravdepodobne by tie pokusy neskončili v koši. Takto to funguje v tejto hre. Veríš si, hráš tvrdo, súťažíš a basketbaloví bohovia to všetko sledujú,“ opísal „pomery“ v najlepšej lige sveta 26-ročný Matthews.

Miamského LeBrona Jamesa delila jediná asistencia od triple-double, k 15 bodom pridal 10 doskokov. Streleckým lídrom Heat bol tentoraz Chris Bosh, ale aj jeho 29 bodov vyšlo navnivoč.

Zakopol aj ďalší z favorizovaných tímov, hoci prehre oslabeného New Yorku 76:81 na palubovke Indiany chýba príchuť senzácie.

Pri dlhodobej absencii zraneného Dannyho Grangera sa na lídra Pacers vyprofiloval Paul George, vo štvrtok autor 24 bodov a 11 doskokov. „Predvádza jedno výnimočné predstavenie za druhým. Vedie našu obranu, ktorá sa stáva najlepšou v lige. Ostatní chlapci sa stotožnili s touto identitou,“ pochvaľuje si tréner Frank Vogel. Knicks hrali bez Carmela Anthonyho, ktorý si odpykával dištanc za tvrdohlavé vybavovanie účtov s Kevinom Garnettom v predchádzajúcom zápase proti Bostonu.

Dallas po ôsmich prehrách z uplynulých deviatich stretnutí zabral naplno, aj keď u tabuľkového suseda v Sacramente potreboval na úspech až predĺženie. Šampiónom z roku 2011 Mavericks patrí až 12. priečka v Západnej konferencii. „Nič ma neprekvapilo. Už pred zápasom som bol presvedčený, že duel vyústi až do predĺženia a že v ňom uspejeme,“ pridal trénerský pohľad „veštec“ Rick Carlisle.