Marián Gáborík

NEW YORK 13.apríla (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Marián Gáborík pokračuje v zámorí vo veľmi dobrých výkonoch.

Trenčiansky rodák nazbieral v základnej časti NHL 76 kanadských bodov za 41 gólov a 35 asistencií.

Gólový apetít si preniesol aj do bojov o Stanleyho pohár. „Jazdci“ hrajú v prvom kole play-off s Ottawou.

V úvodnom zápase na domácom ľade zvíťazil New York 4:2. Najproduktívnejší hráč Rangers v základnej časti sa v 37. minúte pri mantinely zmocnil puku a nikým nebránený sa dostal až pred brankára Ottawy Craiga Andersona

Gólman hosťujúceho tímu už predtým raz inkasoval, keď v 13. minúte nestačil na strelu Ryana Callahana a tak sa veľmi snažil zabrániť druhému gólu v jeho sieti. „Gabby“ sa s ním však doslova pohral a elegantne zakončil a zvýšil vedenie svojho tímu na 2:0.

„Jazdci“ ešte v ďalšom priebehu zápasu skórovali dvakrát. 53 sekúnd pred koncom druhej tretiny presne trafil Brian Boyle a v 43. minúte pridal štvrtý gól domácich Brad Richards. Hokejistom Ottawy sa už náskok domácich zmazať nepodarilo.

Brankár Henrik Lunqvist si však čisté konto neudržal. V 51. minúte ho prekonal Daniel Alfredsson a 139 sekúnd pred koncom sa strelecky presadil aj Erik Condra. Dva góly Ottawy už nič nezmenili na tom, že z víťazstva sa v Madison Square Garden tešili domáci hokejisti.

New York Rangers – Ottawa 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) – stav série: 1:0

Góly: 13. Callahan (Stralman, Anisimov), 37. GÁBORÍK, 40. Boyle (Anisimov, Girardi), 43. B. Richards (Hagelin) – 51. Alfredsson (Spezza, M. Michálek), 58. Condra (Foligno, Turris)