Vancouver a Pittsburgh v úvode play-off zaváhali

Mason Raymond
Zľava: Hráč Vancouveru Mason Raymond (21) v súboji o puk s hokejistami Los Angeles Kings počas vzájomného zápasu zámorskej NHL. Foto: SITA/AP

NEW YORK 12. apríla (SITA) – V úvodných dueloch 1. kola play-off v zámorskej hokejovej NHL až v dvoch z troch prípadov uspeli hosťujúce mužstvá, keď Philadelphia zdolala Pittsburgh 4:3 po predĺžení a Vancouver podľahol Los Angeles 2:3.

Penguins pritom začali veľmi dobre a prvú tretinu vyhrali 3:0. V druhej časti skorigoval Briere a ten istý hráč znížil na rozdiel jediného gólu v 50. min. Philadelphia vyrovnala o tri minúty neskôr a v tretej minúte predĺženia rozhodol o triumfe Flyers český krídelník Jakub Voráček.

„Puk sa šťastne odrazil ku mne a ja som ho len poslal do bránky,“ povedal po zápase Voráček. Kvality súpera ocenil po súboji tréner „Pens“ Dan Bylsma: „Majú veľmi silný tím, ani nepriaznivý vývoj zápasu ich nezastavil. V druhej polovici dominovali, nám sa nedarilo predvádzať svoju typickú hru.“ Nespokojná bola hviezda „tučniakov“ – útočník Sidney Crosby. „Urobili sme príliš veľa chýb,“ zhodnotil.

Aj Canucks doma viedli, ale len 1:0 po góle Burrowsa. Kings otočili na 2:1, ale sedem sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal Edler. V III. tretine poslal hostí do vedenia Penner a konečnú podobu výsledku dal gólom do prázdnej bránky Brown. Rozhodujúce boli presilovky, LA využilo dve z ôsmich početných výhod, no Vancouver ani jednu z piatich. „Súper hral veľmi dobre v presilovkách. Na celé dve minúty nás zatlačili, mali sme to veľmi ťažké,“ zhodnotil kapitán Canucks Henrik Sedin. Jeho brat Daniel chýbal v zostave držiteľa Prezidentskej trofeje pre marcový otras mozgu, ktorý si stále doliečuje.

Doma uspeli len hokejisti tímu Nashville Predators, ktorí zvíťazili nad Detroitom 3:2. Hrdinom duelu sa stal domáci dvojgólový útočník Gabriel Bourque. „Nasledujúci duel bude ešte omnoho náročnejší ako tento,“ varuje tréner Predators Barry Trotz. Veľkou devízou pre domáci Nashville bola podpora fanúšikov. „Niečo neuveriteľné. Dodávalo nám to stále novú energiu, vďaka ktorej sme zápas zvládli,“ poznamenal gólman víťazného mužstva Pekka Rinne, ktorý si pripísal 35 úspešných zásahov a stal sa druhou hviezdou stretnutia.

Všetky tri série pokračujú v piatok 13. apríla druhými zápasmi.

Výsledky- streda:

Pittsburgh – Philadelphia 3:4 po predĺžení (3:0, 0:1, 0:2 – 0:1) – stav série: 0:1

Nashville – Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) – stav série: 1:0

Vancouver – Los Angeles 2:4 (1:1, 0:0, 1:3) – stav série: 0:1