Germany Soccer Bundesliga
Obranca Niklas Suele za tím Bayern vpravo a hráč tímu Mainz Anthonyho Utahu bojujú o loptu na futbalovom zápase Nemeckej Bundesligy medzi FSV Mainzom 05 a Bayernom. 27. október 2018. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 27. októbra 21:10

BERLÍN 27. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti lídra nemeckej I. bundesligy z Dortmundu zaváhali v sobotňajšom zápase 9. kola, keď na vlastnom trávniku remizovali s Herthou Berlín 2:2.

Domácich poslal dvakrát do vedenia mladý Angličan Jadon Sancho, ktorý sa presadil už v treťom zápase za BVB v sérii. V drese hostí však rovnako dva góly vsietil Salomon Kalou, ktorý premeneným pokutovým kopom v nadstavenom čase druhého polčasu rozhodol o deľbe bodov. Za Berlínčanov nastúpil aj ich najlepší strelec Ondrej Duda, 23-ročný slovenský reprezentant bol na trávniku do 72. minúty.

Tri body si do tabuľky pripísal úradujúci majster Bayern Mníchov, ktorý uspel na trávniku Mainzu 2:1. Hostia sa ujali vedenia na konci prvého polčasu zásahom Leona Goretzku, krátko po zmene strán však vyrovnal Jean-Paul Boëtius. O víťazstve Bavorov rozhodol v 62. min Španiel Thiago Alcántara.

I. bundesliga 2018/2019 – 9.kolo:

• výsledky sobotňajších zápasov

Dortmund – Hertha Berlín 2:2 (1:1)
Góly: 27. a 61. Sancho – 41. a 90.+ Kalou (druhý z pok. kopu)
Ondrej Duda (Hertha Berlín) hral do 72. min

Düsseldorf – Wolfsburg 0:3 (0:1)
Góly: 41. Weghorst (z pok. kopu), 73. Brekalo, 80. Ginczek

Hannover – Augsburg 1:2 (0:1)
Góly: 72. Bebou – 8. R. Khedira, 63. Finnbogason (z pok. kopu)

Mainz – Bayern Mníchov 1:2 (0:1)
Góly: 48. Boetius – 39. Goretzka, 62. Thiago Alcántara

Hoffenheim – Stuttgart 4:0 (0:0)
Góly: 57. a 60. Belfodil, 48. Brenet, 51. Joelinton, ČK: 8. E. Insúa (Stuttgart)