Caroline Wozniacka
Dánska tenistka Caroline Wozniacka počas zápasu na WTA Finals v Singapure, v ktorom zdolala Češku Petru Kvitovú 7:5, 3:6, 6:2. Singapur, 23. október 2018. Foto: SITA/AP.

SINGAPUR 23. októbra (WebNoviny.sk) – Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová nasadená ako šiesta zvíťazila za 115 minút 6:3, 2:6, 6:3 nad českou sedmičkou podujatia Karolínou Plíškovou v druhom utorkovom stretnutí v základnej Bielej skupine dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global v Singapure (21. – 28. októbra, celková dotácia 7 miliónov USD aj so štvorhrou, tvrdý povrch v hale Singapore Indoor Stadium v komplexe Sports Hub).

Dvadsaťšesťročná Plíšková nevyužila šancu postúpiť v prípade víťazstva do semifinále podujatia. Aj Svitolinová mohla v prípade úspechu v dvoch setoch pomýšľať na postup medzi najlepšiu štvoricu.

Víťazstvo 24-ročnej Ukrajinky v troch setoch však znamená, že vo štvrtok budú v hre o postup medzi najlepšiu štvoricu všetky tenistky v Bielej skupine. V prvom utorkovom stretnutí zvíťazila Dánka Caroline Wozniacka nad Češkou Petrou Kvitovou po tuhom boji 7:5, 3:6, 6:2.

Dianie v Červenej skupine pokračuje v stredu duelmi Angelique Kerberová (Nem.-1) – Naomi Osaková (Jap.-3) a Sloane Stephensová (USA-5) – Kiki Bertensová (Hol.-8). Prvý zápas je na programe o 13.30 h SELČ, druhý hneď po ňom.

WTA Finals – Biela skupina

• utorok

Caroline Wozniacka (Dán.-2) – Petra Kvitová (ČR-4) 7:5, 3:6, 6:2 za 140 minút

Elina Svitolinová (Ukr.-6) – Karolína Plíšková (ČR-7) 6:3, 2:6, 6:3 za 115 minút

Doterajšie výsledky: Elina Svitolinová (Ukr.-6) – Petra Kvitová (ČR-4) 6:3, 6:3, Karolína Plíšková (ČR-7) – Caroline Wozniacka (Dán.-2) 6:2, 6:4